Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Zaujímavosť zo sveta! V Anglicku zakázali spoločenské stretnutia nad šesť ľudí

september 10, 2020 - 10:30
Spoločenské stretnutia s účasťou vyššou ako šesť ľudí budú od 14. septembra v Anglicku pre vysoký nárast prípadov koronavírusu zakázané.
Foto: 

Zmena zákona zakáže veľké spoločenské stretnutia ľudí vo vnútorných aj vonkajších priestoroch, informuje spravodajský portál BBC s odvolaním sa na vládu. Zákaz však bude mať aj výnimky, a to pre školy, pracoviská a zabezpečené svadby, pohreby a organizované tímové športové podujatia.

Porušenie nových pravidiel, na ktorých dodržiavanie bude dohliadať polícia, sa bude trestať pokutou 100 libier (v prepočte zhruba 110 eur). Pri každom ďalšom priestupku sa pokuta zdvojnásobí a môže dosiahnuť maximálnu výšku 3 200 libier (vyše 3 500 eur).

Premiér Boris Johnson spolu s poradcami Chrisom Whittym a Patrickom Vallanceom v stredu popoludní oznámi podrobnosti o zmenách v protipandemických opatreniach.

Aktuálne opatrenia

Nové pravidlá predstavujú značnú zmenu v usmerneniach v Anglicku. V súčasnosti sa vo vonkajších a vnútorných priestoroch mohli stretnúť dve domácnosti akýchkoľvek veľkostí alebo šesť ľudí z rôznych domácností vonku. Polícia dosiaľ nemala žiadnu právomoc stretnutia zastaviť, kým nemali viac ako 30 účastníkov.

Úrady v Škótsku, Walese a Severnom Írsku si protipandemické opatrenia usmerňujú samé.

- - Inzercia - -