Dnes je pondelok, 04.júl 2022, meniny má: Prokop
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ženské priateľstvá sú nadovšetko

august 19, 2020 - 14:00
Svadba. Ktorá z nás by v dnešných krušných časoch potom túžila. Už dávno nemáme manželov, ale partnerov, dobre, že nie kamarátov. Rozchádzame sa bezbolestne, veď účet v banke má každý z nás. A deti? Vyrieši ich striedavá starostlivosť.
Foto: 
shutterstock

Napriek tomu sa medzi nami nájdu ženy, ktoré ak nie doslova tak aspoň obrazne, túžia po obrúčke. Zvolajú všetky, naozaj všetky, svoje kamarátky a podľa ročného obdobia sa stretnú v parku alebo v priľahlej čisto ženskej kaviarničke. Klábosia, hrkútajú, spomínajú a tešia sa na ten veľký deň, ktorý im zásadne zmení život. Niektoré už majú vyduté bruško, aby všetci videli, že je naozaj „všetko v poriadku“. Mladým ženám nevadí žiadny prírodný element, napríklad v podobe dažďa, ktorý by narušil ich oslavu. Šampanské tečie prúdom, dievčatá majú radosť a tešia sa zo stretnutia. Vedia, že o pár mesiacov neskôr sa možno už nikdy nestretnú. Svadba je aj starostlivosť o manžela,  jeho rodinu a ak je naozaj všetko v poriadku, o chvíľu si budú na prsiach zohrievať novorodenca. Tento pekný zvyk sa často praktizuje aj medzi ženami, ktoré sa chystajú obrniť pred menopauzou. Hormóny šťastia sa rozlievajú po ich tvári, pije sa, ako ináč šampanské. Tešíme sa zo života, dobrých priateľov , vieme si to vychutnať, pretože si uvedomujeme, že o rok to už tak nemusí byť.

shutterstock_640692112.jpg

ženy
Foto: 
shutterstock
 

Ženské kolektívy na pracovisku sa buď vydaria alebo sú celkom neznesiteľné. Ak dovolíme, aby do našich vzťahov zavítala závisť, nespokojnosť a ohováranie, môžeme na kráľovské babské jazdy zabudnúť. Naopak. Mnohé ženské priateľstvá pretrvávajú už od materskej škôlky, prežijú rozvody, choroby aj nestálosť našich mužov. Taká babská jazda vie poriadne roztočiť ruletu. Trošku si poplačeme, povieme o sebe najdôležitejšie veci, porozprávame  o tom čo sa nám v živote najviac vydarilo a hneď sa ľahšie žije.

Pretože pre šťastný život sú ženské priateľstvá veľmi dôležité.

- - Inzercia - -