Dnes je streda, 26.január 2022, meniny má: Tamara
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

ANKETA: Detí vo veku 5-12 rokov sme sa opýtali, prečo sú hrdí na to, že sú zo Slovenska

august 10, 2020 - 14:00
Tento rok sme zažili veľmi peknú dovolenku na Slovensku a vďaka nášmu päťročnému synovi sme stretli aj kopec iných detí. Starších aj mladších, spoločne sme objavovali krásnu slovenskú prírodu. V súvislosti s tým nás zaujímalo, ako deti vnímajú, že pochádzajú zo Slovenska. Tu sú ich odpovede:
Foto: 

Jonáš, 5 : Na Slovensku mám rád to, že tam mám svojich bratrancov a babku a sú tam milí ľudia. A keď ideme na chalupu, všetci sa usmievajú.

Samko, 10 : Na Slovensku som hrdý na výborných športovcov, krásnu prírodu, národné parky a veľa pamiatok zapísaných v UNESCO.

Danko, 6 : Na Slovensku sa mi páči, že tu máme super škôlky a školy a veľké zásoby vody. Mám tu svoju rodinu, ktorú ľúbim.

Adrián, 10 : Ja som hrdý, že som Slovák, lebo bývame v Európe. A ešte sa mi páči to, že je Slovensko málo známe a nechodí tu veľa cudzincov.

Kamila, 7 : Som hrdá na Slovensko, lebo Slovenčina je tretí najťažší jazyk na svete. A máme veľa voľných miest na parkovanie, lebo inde vo svete je všade veľa ľudí a nedá sa zaparkovať. A som rada, že korona u nás nebola tak veľmi ako inde.

Laura, 9 : Som rada, že žijem tu a nie niekde na druhom konci sveta ako napríklad v Číne. (Jej brat na to povedal, že je super, že tu máme veľa obchodov, ale pripustil, že v Číne ich majú asi viac..)

Paulínka, 8: Na Slovensku mám rada langoše a halušky, keď sme boli inde, nikde ich nemali.

Zuzka, 12: Som hrdá na prírodu a pesničky. Stále s babkou tancujeme a smejeme sa a keď som bola v tábore, deti z iných krajín nepoznali opekačku.

Mária, 5: Páčia sa mi schody u babky a jazerá, kde sa chodíme s rodičmi kúpať.

Ela, 8 : Ja mám rada na Slovensku kamarátov a babku a deda a pekné počasie. A, že nás tu nikto nestrieľa. 

- - Inzercia - -