Dnes je utorok, 28.jún 2022, meniny má: Beáta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Skvelé finty, vďaka ktorým udržíte vaše chute na uzde

jún 22, 2020 - 10:00
Máte pocit, že z každej strany počúvate na margo diét dookola to isté? No čo robiť, ak vaše chute nie a nie dostať pod kontrolu?
Foto: 

Jedným zo základných pravidiel každej diéty je dostatočný pitný režim. Nie nadarmo sa vraví, že hlad je prezlečený smäd. Skúste pri najbližšom nutkaní niečo „zďobnúť“ siahnuť radšej po pohári vody.  Nečakajte, kým vysmädnete a pite pravidelne.

Neponáhľajte sa

Určite ste už čítali, že pocit sýtosti sa dostaví až dvadsať minút po jedle. Aby ste sa vyhli zbytočnému „dopchávaniu sa, jedzte a prežúvajte pomaly. Ako príklad vám môžu poslúžiť Francúzi. Tí si stolovanie naozaj vychutnávajú a každé sústo dôkladne prežujú. Aj vďaka tomu nepriberajú, keďže o zjedenom množstve potravy majú dokonalý prehľad.

Na veľkosti taniera záleží

Ak sa snažíte zbaviť prebytočných kíl, začnite si jedlo naberať do menších tanierikov. Tento optický klam je totiž na nezaplatenie. Jedla zjete v skutočnosti pomenej a zabijete hneď dve muchy jednou ranou. Uľahodíte očiam a zároveň oklamete pažravý žalúdok.

Zoznam ako kontrola

Možno patríte medzi ľudí, ktorí si v snahe ušetriť zaviedli zošit s podrobným zapisovaním všetkých uskutočnených výdavkov. Prečo podobný prístup nezvoliť aj v prípade stravy? Zapíšte si každý deň množstvo jedla, ktoré ste pojedli a garantujeme vám, že na konci budete kvantom kalorických zbytočností v šoku.

Do obchodu po jedle

Priveľa z nás totiž neustále navštevuje obchody s prázdnym žalúdok, čo má za následok bezhlavé vhadzovanie potravín do nákupného košíka. Osvedčenou fintou je spísať si v kľude zoznam potrebných položiek a držať sa ho. Rovnako zabudnite na kategóriu: „Pre návštevy“, pretože keď vás chytí mlsná, všetky tie chipsy, bonboniéry a soletky aj tak zjete vy. A dobre to viete.

- - Inzercia - -