Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Púpavový čaj je v jarných dňoch skvelou voľbou!

apríl 12, 2020 - 21:00
Máte spomalený metabolizmus? Spoľahnite sa na púpavu. Harmonizuje tiež bakteriálne prostredie v črevách, má mierne laxatívny účinok a podporuje trávenie. No to zďaleka nie je všetko.
Foto: 

Okrem toho púpava prospieva obličkám, pretože podporuje vylučovanie tekutín von z tela. Púpavový čaj vás tým chráni aj pred častými zápalmi močového mechúra a močových ciest. 

Takýto je postup

Čaj sa pripravuje buď z púpavových kvetov alebo z koreňa. Kvety sa zbierajú v marci a apríli, koreň pred rozkvetom v apríli až máji. Dávajte pozor, aby ste zbierali mladé rastlinky neošetrené chemikáliami. Keď ich prinesiete domov, umyte ich pod tečúcou vodou. Ak chcete pripraviť čaj z kvetov, pripravte si ich 8, zalejte 350 mililitrami horúcej vody a nechajte lúhovať približne 5 minút.

Korene je potrebné najprv vysušiť. Nakrájajte ich na drobno a dajte do rúry na 150-200 ° C, ideálne po dobu dvoch hodín. Polievkovú lyžicu zmesi povarte v 350 mililitroch vody na miernom plameni zhruba 5-10 minút. Čaj pred konzumáciou sceďte a dochuťte medom. 

S čím ďalším vám púpavový čaj pomôže?

  • zlepšuje funkciu pečene a zaberá proti akné
  • reguluje hladinu tukov a cukru v krvi
  • posilňuje imunitu
  • obnovuje rovnováhu elektrolytov v tele
  • pomáha stabilizovať hormonálnu hladinu v organizme
  • popíjanie púpavového čaju sa odporúča i ľuďom s diabetes

- - Inzercia - -