Dnes je pondelok, 04.júl 2022, meniny má: Prokop
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Novou riaditeľkou BKIS bude Katarína Hulíková

február 17, 2020 - 23:19
Magistrát hlavného mesta vybral novú riaditeľku Bratislavského kultúrneho a informačného strediska (BKIS). Mestskí poslanci by o návrhu mohli rozhodnúť na zasadnutí mestského zastupiteľstva 27. februára.
Foto: 

Hulíková vo svojej prezentácii, ktorú zverejnilo hlavné mesto, informuje, že je profesionálka v oblasti eventového manažmentu, má dlhoročné praktické skúsenosti, chce nadviazať na dobrý základ doterajšej koncepcie BKIS a uplatniť súčasné trendy tvorby mestskej kultúry.

BKIS vidí ako kvalitnú mestskú "agentúru" s poradným hlasom pre stratégiu rozvoja kultúrneho diania v Bratislave, taktiež ako nástroj na realizáciu plánov mestského kultúrneho programu.

V prípade Mestského divadla P. O. Hviezdoslava je podľa nej nevyhnutná delimitácia divadla a mestské divadlo ako silná značka, ktoré bude s vlastnou produkciou vysokej kvality, s vlastnými riadiacimi a organizačnými zložkami a modernou identitou.

Kostol Klarisky vníma ako unikátny mestský priestor s potrebou unikátneho konceptu. Chce otvoriť jeho brány pre verejnosť po vzore projektov Stará tržnica a Nová Cvernovka.

Hulíková vo svojej prezentácii spomína decentralizovaný plán podujatí s aktívnou účasťou všetkých mestských častí, snahu o podporu a vytvorenie kultúrnych hubov pre jednotlivé mestské časti, celoročné tematické trhy, obnovu tradície mestského plesu, vytvorenie mestských "klubovní", otvorené diskusné fórum s tvorcami mestských kultúrnych podujatí i aktivistami.

Taktiež prehodnotenie pôsobenia umeleckých telies na pôde BKIS, zefektívnenie procesu organizovania podujatí vo verejnom priestore či bezpečnosť mestských podujatí. 

"Doteraz som realizovala svoje profesijné ambície mimo verejného priestoru, keďže stav spoločnosti dlhodobo mňa a ľudí z môjho okolia od toho odrádzal.

Ako mnohí z mojej generácie vnímam, že sa v našej spoločnosti otvára príležitosť zúročiť pracovné skúsenosti a priniesť novú energiu aj do verejnej služby," popísala svoju motiváciu.

Hulíkovú výberová komisia vybrala spomedzi celkovo štyroch kandidátov, ktorí boli v užšom výbere.

Medzi týmito uchádzačmi boli okrem nej aj súčasný riaditeľ BKIS Vladimír Grežo, Marián Hornyák a Roland Tóth. Komisia odporučila bratislavskému primátorovi Matúšovi Vallovi navrhnúť na mestskom zastupiteľstve Hulíkovú za novú riaditeľku BKIS.

Mestskí poslanci by o návrhu mohli rozhodnúť na zasadnutí mestského zastupiteľstva 27. februára.

V otvorených výberových konaniach na pozície šéfov príspevkových mestských organizácií bude bratislavský magistrát pokračovať. Najbližšie sa 25. februára uskutoční výberové konanie na riaditeľa Galérie mesta Bratislavy.

 

- - Inzercia - -