Dnes je pondelok, 04.júl 2022, meniny má: Prokop
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tip na víkend

október 10, 2019 - 21:21
Potulky po bratislavských vínnych pivniciach, Bitka pri Lamači, Rozprávková jeseň v Petržalke, Africké trhy v Refinery Gallery, Balkan bashavel, koncerty a aj tri dni swingovej zábavy. To všetko si môžete užiť v hlavnom meste počas nasledujúceho víkendu.
Foto: 
dnesky.sk

POTULKY PO BRATISLAVSKÝCH VÍNNYCH PIVNICIACH 
Dva dni plné zážitkov v starobylých vínnych pivniciach pod Devínskym hradom, v historických uličkách Rače, na svahoch Nového Mesta, či v malebných Vajnoroch. Ochurnávka vína, ktoré uzdravilo panovníčku Máriu Teréziu a vína, ktoré si obľúbili generáli Piccione a Pellé. Objavovanie priestorov a  tajomstiev  výroby vína. Pre držiteľov vínneho pasu je zabezpečená bezplatná kyvadlová dopravu medzi jednotlivými pivnicami.

 BITKA PRI LAMAČI

Rekonštrukcia významnej udalosti v dejinách nielen Bratislavy, ale i Slovenska, na ktorého území sa v rámci Rakúska-Uhorska odohrala posledná bitka pruskej-rakúsko vojny, v ktorej na oboch stranách padlo niekoľko sto vojakov, ktorých telá boli pochované v okolí Lamača, Dúbravky a na návrší Kamzíka.  V rekonštrukcii 12. októbra na Malokarpatskom námestí  budú predstavené odlišnosti výstroje- výzbroje a techniky – taktiky armád zúčastnených v prusko-rakúskej vojne 1866. Bude tým vzdaná úcta vojakom padlým pri obrane Bratislavy.

ROZPRÁVKOVÁ JESEŇ V PETRŽALKE

Trojdňový festival divadelných predstavení pre malých divákov. Cieľom  festivalu je nielen zabaviť, ale aj interaktívne zapájať deti do deja rozprávok, rozvíjať ich fantáziu, kreativitu, citové a estetické vnímanie.

AFRICKÉ TRHY V BRATISLAVE

Najlepšie čerstvé i sušené ovocie, voňavé korenie, výborné oriešky, kávu alebo kakao. To všetko môžete ochutnať v nedeľu 13. októbra  na afrických trhoch v Refinery  Gallery. 

 BRATISLAVA LINDY EXCHANGE (BLEX) 2019

Tri dni tanca v rytme swingu.  3. ročník najväčšej bratislavskej swingovej akcie, ktorá prinesie kvalitnú swingovú hudbu od slovenských a českých big bandov hrajúcich originálne dobové aranžmány, ale aj menších nadšených kapiel s energiou.

BALKAN BASHAVEL 

Nová sezóna bashavelov. Balkan beats, gypsy music, reggae a world music v KC Dunaj.

KONCERTY ALPHAVILLE, KALI A PETER PAN, RICHARD MULLER, FRAGILE...

- - Inzercia - -