Dnes je utorok, 28.jún 2022, meniny má: Beáta
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Slovenský deň kroja 2019 opäť v znamení bohatého programu. Na čo sa môžete tešiť?

september 05, 2019 - 09:30
Už o dva dni sa bude Námestie SNP v Banskej Bystrici niesť v znamení slovenských tradícii a najmä krojov. Druhý ročník unikátneho podujatia SLOVENSKÝ DEŇ KROJA sľubuje opäť pútavý a pestrý program.
Foto: 

Ako sme už včera načrtli, druhý ročník unikátneho podujatia prinesie bohatý program, v ktorom si zaspomíname na slovenskú legendu Milana Rastislava Štefánika a zároveň si pripomenieme aj nosnú osobnosť slovenského folklóru Štefana Nosáľa.  

Neopakovateľné zážitky začnú slávnostným otvorením o 10-tej hodine, po ktorom už budú nasledovať vystúpenia speváckych súborov, sprievod v krojoch, folklórne vystúpenia, prezentácie rôznych regiónov a vyhlásenie najkrajšej Slovenky. Galaprogram zavŕši vystúpenie SĽUKu.

POZOR!!!
Spoločnosť COOP jednota obdaruje prvých 200 zákazníkov, ktorí 07. septembra 2019 nakúpia v predajni  COOP Jednota Potraviny, Nám. SNP 9., BB. Darčekom je pamätná minca Slovenský deň kroja 2019.

 

Kompletný program nájdete TU.

Pripomeňme si, že hlavnou myšlienkou projektu SLOVENSKÝ DEŇ KROJA je priblíženie slovenského ľudového umenia mladej generácii, aby bola hrdá na svojich predkov a ich kultúrno-spoločenské dedičstvo. 

Registrácia návštevníkov v kroji

Vytvoríme spolu opäť slovenský rekord?

Zaregistrovať sa môžete tu: www.denkroja/registracia
telefonicky: +421 918 616201 a +421 2 20301600 alebo e-mailom: registracia@denkroja.sk

Vstup na podujatie je voľný. Pridajte sa k nám tiež:

- - Inzercia - -