Dnes je pondelok, 04.júl 2022, meniny má: Prokop
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Aké typy cudzincov nás priťahujú? Vedci poznajú odpoveď!

júl 10, 2019 - 18:00
Dovolenková sezóna je v plnom prúde a spolu s ňou i vášnivé dobrodružstvá. Ak je reč o letných láskach, tie mávajú samozrejme aj intímny charakter. A práve na túto skutočnosť si posvietili vedci.
Foto: 

Aby sme boli konkrétnejší, vedci z univerzity vo waleskom meste Cardiff. Hlavným podnetom pre tento netradičný výskum sa stal nárast tzv. zmiešaných manželstiev. Na počte štyridsať "vzoriek" si zaostrili na vkus oslovených ľudí a ich fyzické preferencie. Respondentom dali zhodnotiť dovedna šesťsto fotografií tvárí opačného pohlavia, ktoré podľa rasy rozdelili do troch kategórií.  

Na základe prieskumu vyplynulo, že ženy – belošky, uprednostňujú mužov s černošskými rysmi a mulatov, následne mužov rovnakej rasy a na poslednej priečke sa ocitli Aziati. Nuž, a ako znejú ďalšie závery?

  • Pre dotazovaných mužov boli zas najpríťažlivejšie Aziatky, za nimi belošky a potom černošky.
  • Zaujímavé je, že medzi pármi muž černoch – žena beloška a muž beloch – žena černoška, vznikol až dvojnásobný rozdiel v prospech prvej varianty.

Tieto výsledky potvrdili i znalci z Rutgers University v New Jersey. Zistili, že viac ako 80% amerických bielych žien sníva o sexe s mužmi tmavšej pleti a väčšina ho už v minulosti aspoň raz vyskúšala. Avšak, iba 13% opýtaných žien si s mužmi inej farby pleti túžilo založiť rodinu.

Odborníci majú vo výsledkoch obdobných prieskumov jasno a údajne sú celkom logické. Tvrdia, že kým ženy vidia v tmavých mužoch protyp sily, zdravia a mužnosti, páni vnímajú Aziatky ako skromné bytosti, ktorým nechýba pokora, zásady vernosti, schopnosť vytvoriť domácu pohodu či prirodzená potreba vyjadriť mužovi oddanosť a obdiv. To je niečo, čo poteší každého muža, čo poviete? :-)

Ani medzi celebritami nie je o podobné spojenia núdza:

♡ Celebrities In Interracial Relationship ♡

- - Inzercia - -