Dnes je piatok, 01.júl 2022, meniny má: Diana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vďaka kurkume ešte krajšia. Tieto pleťové masky sa oplatí vyskúšať

marec 30, 2019 - 11:00
Nahradiť kozmetické prípravky prírodnými surovinami je nielen lacnejšie, ale neraz oveľa účinnejšie. K zástupu potravín s blahodarnými účinkami na zdravie a krásu človeka sa v poslednom období zaradila i kurkuma.
Foto: 
Shutterstock

Pleťová maska na liečbu akné

Zmiešajte štipku škorice a kurkumy spolu s gélom z aloe vera a naneste na 15 minút na tvár. Kurkuma je totiž skvelý liek, ktorý vám pomôže zbaviť sa akné a rovnako ošetriť miesta po ňom.

Pleťová maska proti vráskam

Na výrobu tejto pleťovej masky budete potrebovať kurkumový prášok a cmar. Ingrediencie dôkladne premiešajte a na 10 – 15 minút aplikujte na tvár. Potom vlažnou vodou opláchnite.

Maska proti tmavým kruhom pod očami

Opäť veľmi jednoduchý spôsob, ako behom niekoľkých minút vyzerať mladšie a sviežejšie. Zmixujte dve polievkové lyžice smotany s lyžičkou prášku z kurkumy, naneste na tmavé kruhy pod očami a po 15 minútach masku vlažnou vodou opláchnite.

Maska na dôkladné prečistenie pokožky

Túto zmes možno použiť nielen na tvár, ale i celé telo. Kurkuma je už od nepamäti známa pre svoje antibakteriálne účinky, preto dokáže vašu pleť dôsledne zbaviť všetkých nečistôt. Stačí, ak do každej použitej lyžičky medu pridáte štipku kurkumy a jemne vmasírujete do pokožky.

Pleťová maska pre jednotnú farbu pleti

Zosvetliť pleť a dodať  jej jednotný farebný odtieň môže byť vďaka kurkume veľmi jednoduché. Pridajte jednu lyžicu kurkumového prášku do troch lyžíc limetkovej šťavy. Spolu miešajte dovtedy, kým nezískate hustú pastu. Tú naneste na tvár a po 15 minút opláchnite.

Zdroj: http://theindianspot.com/turmeric-face-masks/ Zelené Jablko

- - Inzercia - -