Dnes je utorok, 28.jún 2022, meniny má: Beáta
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Zaručený tip na chudnutie? Až prekvapivo jednoduchý!

september 03, 2020 - 08:00
...a znie: Pokiaľ po dobu troch mesiacov vypijete vždy pred jedlom dva poháre čistej vody, už zakrátko sa to odzrkadlí na vašej váhe. Toto tvrdenie je samozrejme podložené i prieskumom.
Foto: 
Shutterstock

Výskumu sa zúčastnilo spolu 84 ľudí v dospelom veku, ktorí boli monitorovaní celých dvanásť týždňov. Všetci zúčastnení dostali vopred poučenie, ako by sa mali stravovať a hýbať, keďže bez týchto dvoch atribútov sa vysnívanej váhy žiadny človek nedočká.  

Následne boli respondenti rozdelení do dvoch skupín: prvá skupina (41 ľudí) mala pred každým jedlom vypiť pol litra, čiže dva poháre vody. Druhá skupina začínala jesť bez tohto „rituálu“.  

Aký bol výsledok?

Respondenti v prvej skupine stratili týždenne, vďaka pitiu vody pred každým jedlom, v priemere o 1,4 kila viac v porovnaní s dobrovoľníkmi v druhej skupine. Za tri mesiace to u jednotlivcov znamenalo v priemere mínus štyri a pol kilogramu.  

Úspešnejšia skupinka potvrdila, že ide o jednoduchý a účinný spôsob chudnutia, ktorý podporí vašu snahu zbaviť sa prebytočných kíl bez úmorného hladovania. Vyskúšate ho tiež?

- - Inzercia - -