Dnes je utorok, 17.máj 2022, meniny má: Gizela
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

Heribanová, Bača, Skoncová a Grecová prezradili, ako budú tráviť Vianoce!

december 23, 2018 - 15:51
Najkrajšie sviatky roka sú tu a známe tváre slovenského šoubiznisu prezradili, aké majú plány. Prečítajte si, ako bude tráviť vianoce Tamara Šimončíková Heribanová, herec Juraj Bača, moderátoroka Soňa Skoncová či Miss Slovensko 2018 Dominika Grecová.
Foto: 
Instagram

Tamara Šimončíková Heribanová

Pre Tamaru Šimončíkovú Heribanovú sú Vianoce časom oddychu, prechádzok v prírode, návratov a rodinných stretnutí. „Teraz, keď na striedačku už tretí rok žijeme v Lisabone, predstavujú pre mňa aj návrat domov, na Slovensko. Odkedy máme dcérku, vnímame Vianoce opäť trošku inak. Verím, že raz bude spomínať na vianočné obdobie ako na čas plný lásky a pohody strávený s najbližšími. Tento rok priletíme z Lisabonu len pár dní pred Štedrou večerou. Do dvadsiateho decembra sme ešte pracovne vyťažení, v týchto dňoch fotíme pôvodné kroje z depozitárov národného múzea kostýmov, ale po príchode sa budem naplno venovať už len rodine a priateľom. V Lisabone máme teraz okolo osemnásť stupňov, teda adventný čas tu má úplne iný charakter. Teším sa na slovenské mrazy, vyštípané líca, snehuliakov, zamrznuté jazero a kapusnicu od maminy,” vyznala sa zo svojich pocitov.

tamara1.jpg

Foto: 
Instagram

Na Štedrom dni má najradšej rodinnú atmosféru a pocit blízkosti: „Najradšej spomínam na Vianoce, keď som bola malá a Štedrý večer sme trávili s rodičmi, starkými, tetou a ujom v Hornej Strede. Vtedy ešte žili aj moji prastarí rodičia. Vianoce boli plné kolied, babičkiných medovníkov a vône ihličia.”

Na darčeky nekladú v rodine spisovateľky žijúcej v portugalskom Lisabone veľký dôraz. „Celý ten predvianočný stres sme eliminovali pred rokmi, keď sme sa dohodli na striedmosti v tomto smere. Zväčša si venujeme navzájom knihy alebo niečo z profesného odvetvia. Posledné roky si vždy pod stromček želám nejakú starú publikáciu o tradičnom odeve, krojovú súčiastku alebo kroj do zbierky. Minulý rok som dostala od tatina pôvodný kroj z Bziniec pod Javorinou, nádherne zaservisovaný, naškrobený. Od maminy som dostala pôvodný kroj z medzivojnového obdobia zo zaniknutej obce Lešť,“ zaspomínala si Šimončíková Heribanová.

tamara2.jpg

Foto: 
Instagram

Juraj Bača

Herec Juraj Bača bude tráviť vianočné sviatky obklopený rodinou. „Vianoce sú pre mňa jedným z mála dní, keď môžem byť s mojou rodinou. Cez deň mám jeden tajný plán a verím, že sa mi ho podarí splniť, od poobedia budem sviatkovať už len v kruhu mojich najbližších. Večeria sa u mňa a potom sa všetci presunieme k bratovi, kde už čakajú na deťúrence darčeky,” prezradil v rozhovore.

Priznal tiež, že najradšej spomína na Vianoce, keď ako malý dostal svoj prvý bicykel. „Všetky darčeky už boli rozbalené a zrazu otec zavrel obývačkové dvere, za ktorými sa ukrýval môj prvý "vážny" bicykel. Zážitok to bol taký silný, že som do dvoch rokov jazdil slovenský, český a maďarský pohár v zjazde. Na jednom sústredení som bol dokonca vyhlásený za talent sezóny, taký to vo mne zanechalo dojem,” vyznal sa.

juraj_baca.jpg

Foto: 
Instagram

Čo sa vianočných darčekov týka, tento rok chce Bača staviť najmä na zážitky: „Nikdy nemám plán, čo kúpiť. Väčšinou sa motám po obchodoch a čakám, že ma niečo osloví, aj keď tento rok chcem rodine darovať zážitky. Určite je veľa hmotných vecí, ktoré by sa zišli, ale momentálne cítim, že nám najviac chýba spoločne strávený čas.”

S príchodom nového roku súvisí aj obzretie sa za tým starým, ktorý bol pre rodáka z Galanty plný výziev, nových zážitkov, ale najmä skúseností. „Rok 2018 bol neskutočne rýchly. Zarmútilo ma, že som trošička naivne veril v isté hodnoty v kruhoch, kde sa žiaľ nestretli s pochopením. Ale je to asi taká škola života. V novom roku ma čaká premiéra môjho prvého celovečerného filmu Amnestie, kde som si zahral hlavnú postavu,“ vyznal sa na záver herec známy divákom z rôznych televíznych projektov a divadelných dosiek.

Soňa Skoncová

Modelka a moderátorka Soňa Skoncová oslavuje Vianoce tradične, s rodinou doma v Prievidzi. „Vianoce sú pre mňa obrovský relax a chvíle, ktoré strávim v kruhu svojej rodiny, keďže sa poriadne po celý rok nevidíme. Nesmierne sa teším na toto obdobie,“ podelila sa o svoje plány.

Hoci má rada všetky Vianoce, najradšej spomína na tie, keď bola ešte dieťa. „Spomínam si na darčeky, ktoré mi urobili najväčšiu radosť. Bola to stavebnica lego, ktorú som dostala asi ako päťročná a hrávala som sa s ňou roky, ešte aj v období, keď sa narodila moja sestra, ktorá je odo mňa o 10 rokov mladšia. Tým druhým darčekom bol horský bicykel. Spomínam si živo, ako mi ho rodičia schovávali v pivnici,” rozrozprávala sa sympatická moderátorka.

sona_skoncova.jpg

Foto: 
Instagram

Čo sa darčekov týka, snaží sa ich kupovať postupne. „Naučila som si naozaj dobre premyslieť, čo by si každý člen rodiny prial. Keď už viete čo, vždy je to lepšia voľba, ako sa túlať preplnenými obchodmi a kúpiť zbytočnosti. V poslednej dobe nakupujem online. Je to bez starostí a naozaj v kľude,” priznala Skoncová.

Podobne ako vo väčšine slovenských domácností, ani v rodine Sone Skoncovej na Štedrý deň nesmú chýbať na stole oblátky či kapustnica. „Začíname oblátkami, pupačkami s makom, prerezaním jablka či hádzaním orechov do rohov. Samozrejme, nesmú chýbať ani šupiny z kapra pod obrusom, kapustnica a ryba so šalátom. Najnovšie už robievame jeho diétnejšiu a najmä zdravšiu verziu, keď namiesto zemiakov a majonézy dávame zeler a jogurt. Je to výborné a veľmi chutné,” prezradila ďalej v rozhovore.

Dominika Grecová

Dominika Grecová sa len pred niekoľkými dňami vrátila z čínskeho mesta San-ja, kde na svetovej súťaži Miss World reprezentovala Slovensko. Po hektickom roku plánuje vianočné sviatky stráviť doma v Humennom. „Vianoce sú pre mňa najkrajším obdobím v roku. Tieto krásne náboženské sviatky nám poskytujú priestor na čas strávený v kruhu najbližšej rodiny a priateľov. Po náročnom období, ktoré bolo spojené so súťažou Miss World, sa veľmi teším na stretnutie so svojimi najbližšími. Naozaj porekadlo „Všade dobre, doma najlepšie“ vystihuje moje tohtoročné uponáhľané obdobie,” prezradila v rozhovore.

Ako ďalej uviedla, hoci by rada kupovala darčeky priebežne, vždy jej to vyjde až na poslednú chvíľu. Čo sa týka štedrovečerného menu a zvykov, sú veľmi tradičné a klasické. „Ráno začneme s prípravou štedrovečerného jedla a so zdobením vianočného stromčeka. Zvykom je návšteva kostola a prinesenie betlehemského svetla na štedrovečerný stôl, na ktorom nesmie pri večeri chýbať vianočná kapustnica, ryba, zemiakový šalát a opekance s makom,” opísala Grecová.

grecova.jpg

Foto: 
Facebook D.G.

Detaily silvestrovskej oslavy zatiaľ naplánované nemá, rada by ale príchod nového roka strávila v kruhu priateľov. Čo sa týka novoročných predsavzatí, tie si Dominika Grecová nedáva. „Môj život a životný rytmus sa tohto roku výrazne zmenil a tak si nič neplánujem a nechám sa prekvapiť, čo mi rok 2019 prinesie,” objasnila svoje rozhodnutie.

Na rok 2018 má len tie najkrajšie spomienky. Vďaka výhre v súťaži Miss Slovensko prežila množstvo nezabudnuteľných zážitkov a spoznala nových ľudí. A aké má tohtoročná víťazka súťaže krásy plány na rok 2019? „V novom roku budem súčasťou súťaže Miss Slovensko, ale už v inej úlohe. Nebude to už také stresujúce, nebudem súťažiť, ale budem sa snažiť podporiť a odovzdať skúsenosti súťažiacim dievčatám. Na všetky sa už teraz teším a chcem pripomenúť, že kto chce vyhrať, musí sa prihlásiť!“

- - Inzercia - -