Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tip na letné večery: Letné shakespearovské slávnosti

jún 20, 2018 - 15:13
Sedemnásty ročník Letných shakespearovských slávností prináša až štyri hry, z čoho tri v Bratislave uvedú premiérovo. Festival 5. júla otvorla Komédia omylov v novom preklade Ľubomíra Feldeka a v réžii Romana Poláka, ktorú si na bratislavskom hrade môžete vychutnať v týchto dňoch až do 26. júla.
Foto: 

KOMÉDIA OMYLOV v réžii Romana Poláka, ktorý pre LSS naštudoval prvú vlastnú inscenáciu, nezabudnuteľného Kupca benátskeho v roku 2005 v hlavných postavách s Bolkom Polívkom a Mariánom Zednikovičom. „ Pri Komédii omylov som sa inšpiroval nemou filmovou groteskou. Navyše kostýmy majú zväčšené proporcie, takže samé o sebe pôsobia trochu absurdne. Je tam zvýraznená akási ich nepri- rodzenosť, ale na druhej strane komické situácie, hráme prirodzene. S humorom, so šťavou a s konkrétnou dávkou emócií, pretože práve tie emócie, ktoré sú uveriteľné môžu preklenúť vlastne štvrtú stenu medzi hľadiskom a javiskom. Podstatné je identifikovať čo je to, čo vieme pochopiť, aké city a aké vášne herci majú zvýrazniť, na to aby to bolo pre súčasné publikum komunikatívne. Toto sme sa snažili urobiť a verím, že to bude pre divákov aj vtipné aj istým spôsobom blízke“, hovorí o svojej koncepcii Roman Polák.

Hlavné postavy zveril režisér Robovi Rothovi a Martinovi Šalachovi. Ďalej účinkujú Ján Kožuch, Alena Pajtinková, Dominika Žiaranová, Juraj Hrčka, Ján Jackuliak, Jakub Rybárik, Monika Potokárová, Tomáš Stopa. Inscenáciu hrou na klavír sprevádza autor hudby Róbert Mankovecký a mnohokrát aj rýchlosť konania a pohybu hercov sa vyvíja podľa jeho klavírnej improvizácie.

Foto: 

- - Inzercia - -