Dnes je nedeľa, 29.máj 2022, meniny má: Vilma
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Štvorlístok pre talenty opäť podporil znevýhodnené deti

marec 25, 2017 - 08:41
Štvorlístok pre talenty je vyvrcholením rok trvajúceho projektu zameraného na podporu talentovaných detí a mládeže zo sociálne znevýhodnených skupín. Slávnostný galavečer bol plný talentov, kde zatancovali, zaspievali a zahrali štipendisti o. z. LECA po boku významných osobností a profesionálnych umelcov.
Foto: 
Ramon Leško

Už 3. ročník slávnostného česko-slovenského benefičného galavečera sa konal v Mestskom divadle P.O. Hviezdoslava, kde sa pod jednou strechou stretli známe osobnosti z Slovenka i Čiech. V programe bez nároku na honorár vystúpili Marcela Leiferová, Hana Zagorová, Sisa Sklovská, Otakar Klein, Božena Ferancová, Martin Harich, Peter Luha, Peter Farakšovský a KAMPANELA – brnenský spevácky súbor. Celým večerom sprevádzali mladí herci Juraj Bača a Barbora Žilecká.

stvorlistok002.jpg

Foto: 
Ramon Leško

stvorlistok017.jpg

Foto: 
Ramon Leško

stvorlistok003.jpg

Foto: 
Ramon Leško

stvorlistok011.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Týždenník Slovenka podporil znevýhodnené deti

Súčasťou slávnostného benefičného galaprogramu bola exkluzívna módna prehliadka úspešných žien reprezentujúcich spoločenský, politický, kultúrny, vedecký a podnikateľský život na Slovensku, v Českej republike a v zahraničí.  V modeli od Jenny Jeshko predvádzala i riaditeľka vydavateľstva Star production Mária Reháková. „V mene vydavateľstva Star production a týždenníka Slovenka ma nesmierne teší, že som mohla podporiť i ja tento šľachetný projekt. Slovenka už niekoľko rokov podporuje mnohé charitatívne projekty,“ povedala pani Reháková na margo myšlienky. Záštitu nad projektom prevzali prezident Českej republiky J.E. Miloš Zeman, predseda vlády SR Robert Fico, primátor mesta Bratislavy Ivo Nesrovnal, komisárka pre deti SR Viera Tomanová a Ministerstvo práce a sociálnych vecí Českej republiky.

stvorlistok009.jpg

Foto: 
Ramon Leško

stvorlistok019.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Organizátori podujatia a hostitelia večera Andrej A. Leca a Roberto Leca spolu s riaditeľkou Star production Máriou Rehákovou 

stvorlistok020.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Občianske združenie LECA podporuje umelecky nadané deti a mládež vo všetkých umeleckých odvetviach – v hudbe, speve, tanci, divadle a vo výtvarnom umení. Cieľom je podporovať deti dlhodobo, aby mohli svoj talent a jeho rozvíjanie obhájiť. Štipendistami sú žiaci základných umeleckých škôl, študenti konzervatórií, víťazi domácich a svetových súťaží, študenti umeleckých odborov na vysokých školách. Zmyslom projektu je podporovať jedinečnosť a osobitosť každého snaživého dieťaťa bez rozdielu sociálneho zázemia, vierovyznania a rasy. 

- - Inzercia - -