Dnes je streda, 29.jún 2022, meniny má: Peter, Pavol, Petra
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

V Petržalke vyrastie rodinný park

január 02, 2017 - 15:19
Na ploche takmer deväť hektárov bude park ponúkať herný a náučný program s dôrazom na zeleň, ekológiu, životné prostredie, vzdelávanie a rodinný život
Foto: 

V Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) v mestskej časti Bratislava - Petržalka na ploche takmer deväť hektárov vyrastie nový rodinný park. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman, rodinný park by mal tvoriť priestor pre celoročné využitie s dennou prevádzkou a mal by ponúkať herný a náučný program s dôrazom na zeleň, ekológiu, životné prostredie, vzdelávanie a rodinný život. Park bude určený najmä pre rodiny s deťmi a mládež. Jeho vznik podporili krajskí poslanci na poslednom zasadnutí zastupiteľstva BSK v roku 2016. Poslanci zároveň poverili aj komisiu, ktorá do konca marca 2017 vyhlási súťaž na výber koncesionára, ktorý predloží plán na výstavbu, prenájom parku či výšku vstupného.
Podľa predsedu BSK Pavla Freša v Bratislavskom kraji chýba zariadenie zábavno-náučného charakteru, určené pre rodiny, ako aj širokú verejnosť, ktoré by plnilo tiež edukatívnu úlohu. "Idea vzniku rodinného parku má byť o tom, že na tomto mieste budú môcť rodiny s deťmi tráviť čas spoločne," povedal Frešo.

- - Inzercia - -