Dnes je pondelok, 04.júl 2022, meniny má: Prokop
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Viva Musica aj napriek počasiu odštartovala koncertom Viva Europa!

júl 04, 2016 - 12:13
V júli 2016 Slovensko prevzalo svoje historicky prvé polročné predsedníctvo v Rade Európskej únie a počas šiestich nasledujúcich mesiacov bude tvárou a hlasom EÚ v rôznych oblastiach jej fungovania. Pri tejto príležitosti sa v Bratislave uskutočni slávnostný galakoncert s názvom „Viva Europa! “, v rámci ktorého sa predstaví veľký miešaný zbor zložený z umelcov zo všetkých 28 členských krajín EÚ v sprievode symfonického orchestra pod vedením slovenského dirigenta Jozefa Chabroňa.
Foto: 
Zdenko Hanout

Diela hudobných velikánov z krajín Európskej únie v podaní 200-členného zboru s orchestrom Viva Musica odzneli v sobotu večer na nábreží Dunaja pri nákupnom centre Eurovea. Stovky pozvaných hostí a divákov od sledovania koncertu neodradili ani kvapky dažďa, ktoré sprevádzali koncert od jeho začiatku.

2016_07_02_viva_europa_web_001.jpg

Foto: 
Zdenko Hanout

Približne po hodine koncertu ho však silná búrka prerušila, takže počas večera neodzneli všetky pripravené skladby. 

2016_07_02_viva_europa_web_019.jpg

Foto: 
Zdenko Hanout


Záverečná skladba "Aká si mi krásna" však nakoniec predsa len v podaní zboristov, ktorí pricestovali z celej Európy, pod vedením Jozefa Chabroňa, zaznela v interiéroch OC Eurovea, kam sa premočení speváci a hudobníci presunuli.

 

- - Inzercia - -