Dnes je pondelok, 04.júl 2022, meniny má: Prokop
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Karloveská kontrolórka Dzivjáková sa vzdala funkcie

jún 15, 2016 - 08:13
Voľba nového kontrolóra mestskej časti bude 25. júla a hlasovanie bude tajné. Miestneho kontrolóra volí miestne zastupiteľstvo na šesť rokov.
Foto: 

Karloveská miestna kontrolórka Zuzana Dzivjáková sa vzdala svojho mandátu. Na dnešnom mimoriadnom zasadnutí zastupiteľstva mestskej časti Bratislava-Karlova Ves o tom poslancov informovala karloveská starostka Dana Čahojová. Dzivjáková sa pre zdravotné dôvody vzdala funkcie 10. júna listom, súčasne týmto dňom zanikol aj jej pracovný pomer. Za miestnu kontrolórku ju poslanci zvolili vlani v máji a pozíciu kontrolórky Karlovej Vsi zastávala od 1. júna minulého roka.

Karloveskí poslanci na dnešnom zasadnutí schválili, že voľba nového kontrolóra mestskej časti bude 25. júla a hlasovanie bude tajné. Na zvolenie miestneho kontrolóra treba súhlas nadpolovičnej väčšiny všetkých poslancov. 

Predpoklady na výkon funkcie miestneho kontrolóra sú minimálne úplné stredné vzdelanie, bezúhonnosť a spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu. Funkcia miestneho kontrolóra je 100-percentný pracovný úväzok. Poslanci rozhodli, že prihlášky kandidátov na kontrolóra treba doručiť do 11. júla do 17:00 do podateľne karloveského miestneho úradu. Zastupiteľstvo schválilo, že termín nástupu do funkcie miestneho kontrolóra bude 1. september.

- - Inzercia - -