Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bol som hlúpy, tvrdí britský princ Andrew

január 28, 2015 - 15:12
Kráľovnin syn Andrew, piaty v poradí na britský kráľovský trón, čelí obvineniu z pedofílie.
Foto: 

Princ Andrew, piaty v poradí na britský kráľovský trón, sa zmieta v škandále spojenom s prostitúciou a pedofíliou. Už niekoľko dní sa postupne vynárajú šokujúce detaily jeho údajnej aféry s vtedy sedemnásťročnou dievčinou. Virginia Roberts ešte ako neplnoletá pracovala ako luxusná prostitútka. Najal ju Jeffrey Epstein, dlhoročný priateľ jeho výsosti princa Andrewa. Jeffrey a Andrew sa často stretávali a spoločnosť im vraj robili dievčatá z Epsteinovej „agentúry“.

 

Na starosti ich vraj mala Ghislaine Maxwell, akási luxusná „bordelmama“. Práve ona vraj mala mladej blondínke Virgiinii Roberts pred trinástimi rokmi oznámiť, že sa bude „starať“ o samotného princa, ktorému má vraj splniť každé želanie. Dnes tridsaťročná matka troch detí sa nedávno rozhodla rozpovedať tento škandalózny príbeh o svojej minulosti a o tom, že bola „sexuálnou otrokyňou“ a slúžila britskému princovi. Obrátila sa na súd a okrem fotografií, na ktorých je s princom Andrewom, poskytla úradom i médiám aj svoje staré denníky.

O jednom stretnutí s princom si poznamenala: „Celá záležitosť trvala krátko, keď dosiahol vyvrcholenie, už nebol tým pozorným mužom, akým bol hodiny pred tým. Rýchlo sa obliekol, pozdravil a vykĺzol z mojej spálne do auta k šoférovi, ktorý ho celý čas čakal vonku.“ Pomeru podľa Virginie predchádzal tanec v klube, drink a rozhovory. Princ nechutné obvinenia okamžite dementoval prostredníctvom svojich právnikov. No jeho povesť visí na vlásku. Nedokáže totiž poprieť, že sa celé roky verejne priatelí s Jeffreym Epsteinom, ktorý sa len nedávno dostal z väzenia. Milionár si odsedel osemnásť mesiacov za ponúkanie žien na sex za peniaze. Rovnako ako princovi, i Epsteinovi právnici tvrdia, že celé obvinenie proti šľachticovi je vykonštruované.

Svojho bývalého manžela vehementne obhajuje aj Sarah Fergusonová, matka jeho dvoch dcér. „Buckinghamský palác poprel obvinenia a ja ako jeho najlepšia priateľka viem, že môj bývalý manžel je najlepším otcom svojim dcéram a verím, že nebude nikdy nijakým spôsobom spájaný s takýmito nechutnými záležitosťami.“ Sám princ poznamenal, že bol hlupák, keď sa priatelil s pedofilom Jeffreym Epsteinom.

IVU VARÉNYI

Foto: isifa, SITA

 

- - Inzercia - -